Paris Olympia Enrico Macias Konseri

16-02-2015
1538 okunma

Enrico Macias’ın 13-14 Ocak’taki Olympia konserine gitmek için Paris’e gitmek üzere İstanbul’ dan ayrıldım.

Oturup güzel güzel konseri izlemek pek tabii mümkün olmadı. Çünkü üç veya dört aydır Fuat Güner’in TRT’ deki projesi için benden istediği yardımı gerçekleştirmek çok kolay değildi.

Ama neticede istediğini başarıyla elde eden arkadaşımın mutluluğunu dahi paylaşamadan St. Marteen’e uçtum, O’ da Los Angeles’a gitti. Enrico Macias’ın muhteşem konserini iki Fransız kameraman çekti.

Ertesi gün sanatçısının evinde bir çay saatinde yapılan çekimlerde Enrico Macias ve Fuat Güner “J’ai quitte mon pays” şarkısını beraber okudular.

Enrico Macias ve ilk bestelediği sözlerini yazdığı bu şarkıyı 1962 senesinde Ankara Radyosu programlarında çaldım. Birkaç ay içinde Türkiye’nin en çok sevilen melodisi olarak zirveye oturdu ve Macias 4-5 ay içinde bütün Türkiye’de tanındı ve sevildi. Bütün bu güzel olayları programın içindeki röportajda anlattılar.

Konser gecesi ayrıca misafirler arasında Eurovision yarışmasında birinci olan Anne Marie David de vardı. Olympia’nın kulisinde yapılan ufak bir röportajla O’da bu programa katılmış oldu.

Daha sonra Danny Brillant’ın davetlisi olarak O’nun ofisine giden ekip sanatçıyla geniş kapsamlı bir söyleşiyi gerçekleştirdi. Bütün bu güzellikler Fuat Güner’in televizyon programında sizlerle buluşacak.