Erkan Özerman 2016'yı Sofya'da karşıladı

02-01-2016
1512 okunma

Erkan Özerman yılbaşını Sofya’da şerefine verilen bir partiyle kutladı.

Bulgaristan-Türk İşadamları Derneği Başkanı Zeki Bayram’ın organize ettiği ve Otel Cazaoyana’nın

Radosdin Conova salonunda verilen davet iki gün iki gece sürdü. Ve yılbaşı gecesi saat 00:00’dan sonra Türk müziğinin en çok sevilen sanatçılarının hazırlandığı özel bir sunum yapıldı. Böylece gece çok nostaljik geçti. Erkan Özerman’ın en sevdiği şarkıcıların en ünlü şarkılarından oluşan derleme kendisinin de büyük beğenisini aldı.

Mediha Demirkıran, Müzeyyen Senar, Emel Sayın, Sevim Tuna, Mustafa Sağyaşar, Yaşar Özel, Gönül Akkor, Şükran Özer, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy, Münir Nurettin Selçuk, Melihat Gülses’in gibi sanatçıların eserlerini de çalarak güzel bir nostalji gecesi yaptılar. Gece 01:00’den sonra Sofya’nın ünlü kulübü Kulüp 33’te devam etti. İkibin kişilik kulübe giden misafirler geç saatlere kadar mekandaki gençlerin enerjisiyle programa katıldılar. Dikkati çeken en önemli kısım trampetler ve hareketli müziğin olduğu gecede Erkan Özerman’ ın 45 dakika nonstop dansetmesiydi. Gecenin esprisini ise ‘galiba biraz hamlaşmışım, 2-3 saatten önce oturmazdım, bu süre benim için çok az’ diyerek Erkan Özerman yaptı.

Özerman’ın seyahatinde kültürel ve sanatsal organizasyonlar ile ilgili görüşmeler de yapıldı. Ünlü bir Türk oyuncusunun gösterisi, bir Türk sinemasının galası… ön anlaşmaları olanlardan ilki. Bu sene Sofya’ da kültürel olaylara bayağı yer verilecek gibi görünüyor. Çünkü Erkan Özerman’ ın yetiştirdiği ve Balkanların en ünlü prodüktörü olan Silvestar Lolov bugün Sofya’ nın da en gözde organizasyonlarını yapıyor.