Bostancı Gösteri Merkezi'nde konser

20-11-2018
1755 okunma

Türk Sanat Müziği'nin iki dev ismi Bülent Ersoy ve Muazzez Abacı dün akşam Bostancı Gösteri Merkezi'nde sahneye çıktı.

Bülent Ersoy ve Muazzez Abacı’ya ünlü müzik adamı İlyas Tetik ve arkadaşları eşlik etti...

Gecenin ikinci bölümünde Bülent Ersoy yine Gülşah Saraçoğlu’nun hazırladığı avangarde bir Versace kıyafeti ile sahnedeydi. Ersoy bu bölümde 13'üncü asırdan bu yana klasik Osmanlı musikisinden örnekler sundu, Hammamizade İsmail Efendi, Buhûrîzâde Mustafa Itri, Dellâl-zâde İsmail Efendi gibi büyük bestekarların eserleriyle başlayan gece günümüz şarkılarına kadar uzandı.

Bülent Ersoy, “bu şarkıları bana Paris Olympia sahnesinde okuma şansı veren, ilk günümden beri bana destek veren ağabeyim Erkan Özerman’ a teşekkür ediyorum” diye anons yaptı. Özerman da salonun sürekli alkışlarına teşekkür etti ve “Bülent Ersoy’un Ümmü Gülsün’den sonra Olympia’daki en ünlü sanatçılardan biri olarak üç saat süren konserinde seyircinin ayakta alkışladığını ve gurur duyduğumuz o konseri bize yaşattığı için biz de Bülent Ersoy’ a teşekkür ederiz” dedi.

Bu unutulmaz geceyi izleyenler arasında Yıldırım Mayruk, Erkan Özerman, Mustafa Sağyaşar, Modacı Gülşah Saraçoğlu, İman Kazablanka, Rober Hatemo gibi ünlü isimler vardı.

Gecenin son bölümünde Bülent Ersoy, 10 Kasım  nedeni Muazzez Abacıyı ve izleyiciler arasında oturan Mustafa Sağyaşar’ı sahneye davet ederek Atatürk’ün sevdiği Rumeli türkülerini seslendirdiler.
Gece Bülent Ersoy, Muazzez Abacı, Mustafa Sağyaşar ve binlerce izleyenlerin hep birlikte söylediği 10. Yıl marşı ile bitti.