Rusya Fashion Week ziyaretim

21-11-2018
1523 okunma

Oriental Fashion Show’un ceosu Hind Joudar ve Erkan Özerman Moskova’daki Fashion Week’e birlikte gittiler. İki günlük bu seyahatin ayrıca ilgi çeken en önemli tarafı ufak  bir saray olan Türkiye Büyükelçiliği’nde Sefire’nin misafirleri şerefine verdiği çay daveti oldu.

Dünyadaki Fashion Week’lerin en görkemlilerinden biri olan Rusya’daki organizasyonda Oriental Fashion Show’un da misafir edildiği galaya Erkan Özerman, Büyükelçi Hüseyin Lazip Diriöz’ü davet etmiş, fakat Moskova dışında olan Büyükelçi bu davete eşi Sibel Diriöz ve Müsteşar’ın eşi Aslı Uraz’ın katılacağını belirtmiş. Sayın Sefire Sibel Diriöz ve Aslı Uraz gecenin onur konuğu oldular ve ertesi gün de misafirlerini sefarete davet etti.

Bu konuda Erkan Özerman; “Dünyadaki bir çok büyükelçilik rezidansını gördüm ve içlerinde benim en beğendiğim Paris’teki Şato de la Prenses (Chateue de Prenses Camballe) idi. Moskova’daki rezidansımız ise ufak bir saray. Dekorasyonu ise bir müze havasında olup antikalarla dolu. Beni en çok mutlu eden ünlü ressam İbrahim Çallı’nın Atatürk Portresi’ni görmek oldu. ve hemen portrenin önünde bu güzel anıyı hatıralarımıza silinmeyecek bir şekilde fotoğrafladık” dedi.