Süper İyi Günler... Süper bir oyun...

17-02-2019
1318 okunma

17 Şubat Pazar akşamı Artı Sahne'de katıldığım Süper İyi Günler oyununu herkese tavsiye ederim.

Zaten dünyada büyük başarı kazanmış bu oyunu, Nedim Saban başarıyla sahneye koymuş. Bugüne kadar alışılmışın dışında bir ilke imza atan bir oyundu. 3D animasyonlu led ekranda oluşan özel bir dekorla oynandı.

Başroldeki Emir Özden 16 yaşındaki oyunun kahramanı Christopher'ı büyük bir başarıyla sahneye koydu.

Bu genç oyuncunun başarısını izlerken yıllar önce seyrettiğim biri aklıma geldi. Rumelihisarı'nda Kerim Afşar ile Mehmet Ali Erbil'in oynadığı Küheylan oyununu anımsadım. Mehmet Ali'nin ilk büyük başarısıydı ve tiyatro severlerin aylarca hayranlığını kazanmıştı.

Emir Özden de kendisini seyredenlere unutulmayacak bir performans sundu.

Ayrıca diğer oyuncuları da kutlamak lazım, özellikle Onur Kırat'ı Levent Kırca'nın başrolünü oynayıp oğlunun yönetmenliğin yaptığı filmde kendisini beğenerek izlemiştim. Daha sonra onu Karamazov Kardeşlerin Türkiye'de uyarlanan dizisinde izledim. Beş kardeşten birini oynuyordu. Çok başarılıydı.

Ama dördünün ünlü oluşu, bu genç delikanlıyı merak etmeme sebep oldu, ortalarda yoktu. Nerede oynuyor, ne yapıyor diye düşünüyordum. Tesadüfen bu oyuna gidip O'nu görünce çok mutlu oldum.

Oyundan sonra kulise giderek kendisini kutladım. 

Oyunun sonunda psikolog doktorla sahneye çıkan Nedim Saban'ın yaptığı söyleşiye seyircilerin de katılması çok anlamlı oldu.